Forhandlingsdelegasjonene er i gang

bilde til nyhetssak

Onsdag 14. mars starter den delen av årets tariffoppgjør omtalt som forbundsvise tilpasninger. Dette er viktig arbeid for å oppdatere tariffavtalene på alle våre overenskomster til hovedoppgjøret. Regelen er enkel: Blir man ikke enige med NHO om endringer, blir det ingen endringer.

For mer informasjon om årets oppgjør, se her.

Fellesforbundet sender sine beste forhandlere. Nedenfor finner du oversikt over alle delegasjonene, bilder kommer fortløpende når de ulike forhandlingene starter. Klikk på bildene for å se fullstendig navneliste over den enkelte delegasjon.

VTA-overenskomsten:

Glassoverenskomsten:

Verkstedoverenskomsten for Forsvaret:

Overenskomsten for byggeindustrien:

Bilutleieoverenskomsten:

Overenskomsten for bokbinderier, trykkerier, serigrafiske bedrifter og kartonasjefabrikker:

 

Tannteknikeroverenskomsten:

AMB:

Steinindustrioverenskomsten og sandtakoverenskomsten:

Overenskomsten for jordbruks- og gartnerinæringene/ Naturbruksoverenskomsten:

Biloverenskomsten:

Havbruksoverenskomsten:

Havbruk

Riksavtalen/landforpleiningsavtalen:

Riksavtalen

Industrioverenskomsten:

Fellesoverenskomsten for treforedling/ Wallboardoverenskomsten:

Fellesoverenskomsten for byggfag:

Byggfag

 

Industrioverenskomsten    
Knut Øygard Forbundsledelsen, forhandlingsleder  
Bjørn Sigurd Svingen Forbundsstyret  
Jørn Inge Hestnes Klubbleder Vard Group AS avd. Langsten Avd   31
Bjørn Erik Nyborg Nestleder Nexans Norway AS Avd   75
Amram Hadida Klubbleder Kværner Stord AS Avd 118
Morten Lage Jacobsen Klubbleder EVRY Card Services AS Avd 143
Mariann Rustad Klubbleder Interfil AS Avd 670
     
Fellesoverenskomsten for Byggfag    
Per Skau Forbundsledelsen, forhandlingsleder  
Mads Kleven Forbundsstyret  
Harald Braathen Konserntillitsvalgt PEAB Norge AS Avd 603
Kjetil Grønsberg Klubbleder, Anders Grevstad AS Avd 750
Marie Slåen Granøien Klubbleder Murmester Ivar S. Moen AS Avd 765
Odd Andre Olsen Konserntillitsvalgt Veidekke ASA Avd 768
     
Riksavtalen/ Landforpleiningsavtalen    
Clas Delp Forbundsledelsen, forhandlingsleder  
Inger Kristin Byberg Klubbleder, Select Service Partner, Sola Avd   25
Torunn Ægisdottir Klubbleder, Caiano Hotelldrift, Scandic Maritim  
Elin Karlsen Klubbleder, Thon Hotels, Thon Hotel Hammerfest Avd   74
Djevat Hisenaj Avdelingsleder, Fellesforbundet Avd 266
Merethe Fjellsbø Klubbleder, 4Service AS avd Mongstad Avd 266
     
Overenskomsten for byggeindustrien    
Hege S. Espe Forbundsledelsen, forhandlingsleder  
Håkon Gillerhaugen Forbundsstyret  
Martin Fauchald Klubbleder Moelven Limtre AS, avd. Moelv Avd 103
Arild Stenberg Klubbleder Spenncon AS, Avd. produksjon Verdal Avd 108
Roger Myklebust Klubbleder NorDan AS, avd Moi Avd 176
     
Biloverenkomsten    
Kine Asper  Forbundsledelsen, forhandlingsleder  
Stian Østebø Klubbleder Sven Kvia Avd   25
Frits Thuv Klubbleder, Møller Bil Ålesund Avd   31
Erland Vestli Klubbleder, Volmax AS, Furnes Avd 103
     
Havbruksoverenskomsten    
Kine Asper Forbundsledelsen, forhandlingsleder  
Mona Sørgård Klubbleder, AquaGen, Kyrksæterøra Avd   12
Stig Stensen Klubbleder, Salmar, Frøya Avd   12
     
Flyoverenskomsten    
Stig Lundsbakken Sekretær, forhandlingsleder  
Endre Røros Tillitsvalgt, SAS GH Avd 185
Joar Mathisen Tillitsvalgt, Widerø GH Avd 185
     
Fellesoverenskomsten for Treforedlingsindustrien/Wallboardoverenskomsten  
Terje Johansen Sekretær, forhandlingsleder  
Stein Engen Nestleder, Norsk Skog Saugbrugs Avd 436
Ole Marin Røisli Klubbleder, Vajda Paper Avd 441
Åsmund Dybedahl Klubbleder, Borregaard AS Avd 483
Trond Stray Klubbleder, Huntonit Avd 724
     
Bokbinderier/Trykkerier/Serigrafiske bedrifter/Kartonasje    
Niels E. Killi Sekretær, forhandlingsleder  
Bjørg Folkedal Klubbleder, Postnord Strålfors AS Avd 850
Tor Erik Nilsen Klubbleder, Peterson Packaging AS Avd 851
     
Aviser/Pakkerioverenskomsten    
Niels E. Killi Sekretær, forhandlingsleder  
Anne Rønningsbakk Klubbleder, Amedia Trykk Lillestrøm AS Avd 850
Helene Holm Jærbladet AS Avd 854
     
AMB overenskomsten    
Hege Espe Forbundsledelsen, forhandlingsleder  
Joakim Ophaug Klubbleder, Klubbleder Beredt AS Avd     5
Ståle Pedersen Klubbleder, Vesterålsprodukter Avd   53
Søren Erik Pedersen Klubbleder, Mindus AS Avd   58
     
Overenskomsten for Asfaltarbeid og veivedlikehold    
Terje Johansen Sekretær, forhandlingsleder  
Harry Hansen Hovedtillitsvalgt, YIT AS (Lemminkainen) Avd   53
Jan Ove Winum Hovedtillitsvalgt, NCC Industy AS Avd 768
     
Naturbruksoverenskomsten/Overenskomsten for jordbruks- og gartnerinæringen  
Terje Johansen Sekretær, forhandlingsleder  
Per Moen Klubbleder, Meråker Brug Avd   28
Børge Eide Klubbleder, Namdal Landbrukstjenester Avd 146
Eldar Rønningen Klubbleder, SB Skog Avd 650 
     
Overenskomsten for Steinindustri/Overenskomsten for Sandtak    
Terje Johansen Sekretær, forhandlingsleder  
Svein Johansen Klubbleder, Svelviksand AS Avd     6
Øystein Paulsrud Klubbleder, Lundhs AS Avd     7
     
Tannteknikeroverenskomsten    
Stig Lundsbakken Sekretær, forhandlingsleder  
Magne Glimdal Avdelingsleder avd. 1 Avd     1
     
Bilutleieoverenskomsten NHO    
Stig Lundsbakken Sekretær, forhandlingsleder  
Line Vreim Tillitsvalgt, Interrent AS, Gardermoen Avd     1
     
Verkstedoverenskomsten Forsvaret    

Tor Schwenke Sekretær

 forhandlingsleder  
 Bjørn Hansen   Tillitsvalgt, FLO/V/Ramsund   Avd 53
 Trond Eliassen   Tillitsvalgt, T-VO/F   Avd 53
 Sigurd Myrvoll   Tillitsvalgt, 132LV   Avd 89
Roar Lokøy   Tillitsvalgt, FLO/V/Haakonsvern Avd 100
Knut Veiland  Tillitsvalgt, FT-VO/F  Avd 189
     
Glassoverenskomsten    
Hege Espe Forbundsledelsen, forhandlingsleder  
Dan Einar Dybing Klubbleder Glass Solutions Norway avdeling Sauda Avd 57
Stig Jørgensen Klubbleder Pilkington NSG Group avdeling Elverum Avd 650
Knut Birger Andersen Overenskomstansvarlig  
     
VTA-overenskomsten    
Hege S. Espe Forbundsledelsen, forhandlingsleder  
Tom Nordbø Klubbleder Attende AS Avd 25
Mette Azora Arnesen Klubbleder, Jobbintro Avd 50
Cathrine Ulvøy Overenskomstansvarlig