Hopp til hovedinnhold

Gammel artikkel!

Denne artikkelen er mer enn 1 år gammel.

Streik for 12 medlemmer i Rogaland

12 medlemmer ved bedriften Odd Hansen AS i Kopervik i Rogaland går i streik mandag 13. juni kl 06.00. Årsaken er at bedriften ikke vil opprette tariffavtale for Fellesforbundets medlemmer.

Det har vært mekling i saken uten at dette har ført fram. Det er 13 ansatte ved bedriften som er omfattet av Fellesoverenskomsten for byggfag. 12 av dem vil gå i streik for å få opprettet tariffavtale.

Fellesforbundets avdeling 57 Nord Rogaland har sendt ut denne pressemeldingen:

Pressemelding vedrørende streik i firma Odd Hansen AS.

På vegne av våre medlemmer har Fellesforbundet krevd tariffavtale i firma Odd Hansen AS.  Fellesforbundet krever ordnede lønns- og arbeidsvilkår for de ansatte ved bedriften.  Flere runder med forhandlinger har ikke ført frem, og bedriften har sågar gått til oppsigelse av 5 av våre medlemmer.  Med bakgrunn i bedriftens holdning, hvor de nekter å inngå tariffavtale med anstendige arbeidsvilkår for våre medlemmer, ser Fellesforbundet ingen annen utvei enn å ta våre medlemmer ut i streik.  Våre medlemmer i Odd Hansen AS vil være i streik fra søndag 12. juni kl. 24.00.  

Gudmundur Solheim
Tillitsvalgt for medlemmene ved Odd Hansen AS

Steffen Høiland, leder
Fellesforbundet avd. 57 – Nord Rogaland