
Fellesforbundet gjennomfører nå en medlemsundersøkelse
Annet hvert år gjennomfører Fellesforbundet en undersøkelse blant medlemmene. I morgen vil de første medlemmene bli oppringt av Ipsos.
Medlemmene stemte ja til nye avtaler på Speditøroverenskomsten og Havne- og terminaloverenskomsten.
I Fellesforbundet er det medlemmene som bestemmer om resultatene fra lønnsoppgjøret skal aksepteres. Resultatene sendes på uravstemning blant alle medlemmene på overenskomsten.
22. september ble det gjennomført to nye uravstemninger. Her ser du resultatene.
Overenskomst | Oppslutning | Ja | Nei |
Speditøroverenskomsten | 49,44 | 85,69 | 14,31 |
Havne- og terminaloverenskomsten | 74,56 | 91,00 | 9,00 |
Det er gjennomført 38 uravstemninger så langt i årets tariffoppgjør. Siste uravstemning i årets tariffoppgjør er 13. oktober. Da skal medlemmene på Foodora-avtalen stemme over resultatet Fellesforbundet og Virke forhandlet frem tidligere i september.
Annet hvert år gjennomfører Fellesforbundet en undersøkelse blant medlemmene. I morgen vil de første medlemmene bli oppringt av Ipsos.
LO har i dag tirsdag 18. mars brutt lønnsforhandlingene med NHO i mellomoppgjøret 2025, og har samtidig varslet avtale- og plassoppsigelser for over 200.000 arbeidstakere.
Fredag gikk startskuddet for vårens vakreste eventyr: Lønnsoppgjøret.