Etter en lang dags mekling kom Fellesforbundet og Mediebedriftenes landsforening til en forhandlingsløsning på avisbudavtalen. Økt kjøpekraft og forskuttering av sykepenger er kommet på plass.

Delegasjonsleder fra Fellesforbundet, Endre Lie, er glad for at partene kom til enighet i meklingen og fikk i land en ny avisbudavtale for våre 513 medlemmer.
- Det har vært en krevende mekling, men takk til delegasjonen for at vi til slutt klarte å lande en god forhandlingsløsning på overnskomsten, sier Lie.
Nytt ansiennitetstrinn
Etter 2 års sammenhengende ansiennitet personlig tillegg: 3 kr per time
Forskuttering av sykepenger
- Det var også viktig for delegasjonen å få på plass forskuttering av syke-, foreldre- og pleiepenger etter modell fra frontfaget.
Forhandlingsdelegasjonen har bestått av Endre Lie, Jan Svenningsen, May Brit Borgi Olsen, Rune Kristiansen og forbundssekretær Hilde Elgesem Andersen og Kristin Gjestrum.
En enstemmig delegasjon anbefaler medlemmene å si ja til forslaget fra meklingen. Uravstemning er 25. juni. Bruk stemmeretten!