Partene på Godsoverenskomsten - Fellesforbundet og Virke - kom i dag til enighet på ny tariffavtale.

Forhandlingsleder fra Fellesforbundet, Bjørn-Anders Jonassen, forteller at Fellesforbundet nå også har fått på plass en ny tariffavtale på Godsoverenskomsten med Virke.
- Vi har fått på plass beløp som vil merkes på lommeboka til våre medlemmer og lik avtale som vi har med NHO Transport og Logistikk.
Gjeldende fra 1. april:
Et generelt tillegg på kr 6,50 per time.
Et godstillegg på kr 4,00 per time.
Fagbrevtillegget økes med kr 2,00 per time.
I tillegg økes minstelønnssatsene med kr 5,00 per time med virkning fra 1. august. Med generelt tillegg og godstillegget blir det en økning på kr 15,50 per time fra 1. august.
- Vi har også fått på plass bestemmers om forskuttering av sykepenger, foreldrepenger og pleiepenger. Det gir våre medlemmer større trygghet, og var svært viktig for oss å få på plass.
En enstemmig forhandlingsdelegasjon anbefaler resultatet - uravstemning 25. juni.