Streiken på Riksavtalen er nå i sin sjette uke. Dersom konflikten ikke er løst innen 2. juni vil Fellesforbundet iverksette boikott av streikerammede bedrifter.

Riksavtalen er et av de største lavlønnsområdene i norsk arbeidsliv, og organiserer ansatte i hotell, restaurant, kantine, reise- og uteliv.
Fellesforbundet har reist krav om økt kjøpekraft og forskuttering av sykepenger, foreldrepenger og pleiepenger. Dette er det vanlige i norsk arbeidsliv.
Det er ingen saklig grunn til at disse arbeidstakerne skal behandles annerledes enn arbeidstakere i andre sektorer.
Boikott vil bli iverksatt uten ytterligere varsel fra 2. juni dersom NHO Reiseliv ikke innen den tid har bidratt til en løsning av streiken.
Oppfordringen til boikott vil bli rettet mot allmennheten, andre bedrifter og organisasjoner. Fellesforbundet vil gi nærmere informasjon om boikotten dersom det ikke er en løsning før fristen.